Previous Index Next
Alycat Meeting
Alycat - Meeting Summary
Website: www.knoxrcclub.com/live

http://www.knoxrcclub.com/live
Registered to Knox Off Road Car Club


Alycat Race Management System 2018.2.8 1987-2017 Alycat Software https://www.alycat.com
Sunday, 30 September 2018



Fastest Times of Day

2WD STOCK JUNIOR
Name Status Fastest Lap
Dylan Crowe 29.310
Mitch Grinter 29.990
Rex Madridejos 30.832
Jett Crowe 32.248
Jenson Blackmore 32.638
2WD 21.5
Name Status Fastest Lap
Peter Crowe 25.899
Matt Coad 26.686
Clint Ludowyk 27.096
Justin O'Connell 27.876
Bob Tierney 28.530
Daniel Rotstayn 29.017
Sarah Simpson 32.913
2WD STOCK
Name Status Fastest Lap
Simon Healy 23.399
Jason Milbourne 24.176
Glenn Grinter 24.981
Frank Fantini 25.290
Paul Slifka 25.411
Anthony Salvatore 25.714
Ash Ellis 26.384
Tully 26.495
Peter Zarebski 26.927
Luca Salvatore 27.515
4WD 13.5 STOCK
Name Status Fastest Lap
Simon Healy 21.716
Jason Milbourne 22.904
Nathan Healy 22.917
Paul Slifka 23.031
Glenn Grinter 24.210
Chris Wilke 24.333
Godwin Madridejos 24.356
Ash Ellis 25.048
Peter Zarebski 25.516
STADIUM TRUCK
Name Status Fastest Lap
Tamara Healy 23.302
Matteo Ciavarella 24.880
Clint Ludowyk 25.671
Peter Zarebski 27.170
Daniel Rotstayn 28.400
2WD STOCK JUNIOR (5 min's)
Name Status Best Lap/Times
Mitch Grinter 10/5m5.449s
Dylan Crowe 10/5m5.865s
Rex Madridejos 10/5m13.318s
Jett Crowe 9/5m10.873s
Jenson Blackmore 9/5m30.537s
2WD 21.5 (5 min's)
Name Status Best Lap/Times
Peter Crowe 12/5m10.992s
Matt Coad 12/5m16.952s
Clint Ludowyk 12/5m21.631s
Justin O'Connell 12/5m27.952s
Daniel Rotstayn 11/5m7.893s
Bob Tierney 10/5m22.161s
Sarah Simpson 10/5m36.207s
2WD STOCK (5 min's)
Name Status Best Lap/Times
Simon Healy 14/5m16.902s
Jason Milbourne 13/5m7.981s
Frank Fantini 13/5m22.891s
Anthony Salvatore 12/5m1.636s
Glenn Grinter 12/5m4.149s
Paul Slifka 12/5m7.009s
Peter Zarebski 12/5m24.971s
Ash Ellis 12/5m25.662s
Tully 12/5m26.508s
Luca Salvatore 11/5m7.042s
4WD 13.5 STOCK (5 min's)
Name Status Best Lap/Times
Simon Healy 15/5m18.379s
Jason Milbourne 14/5m13.942s
Nathan Healy 13/5m10.032s
Paul Slifka 13/5m13.718s
Chris Wilke 13/5m17.712s
Godwin Madridejos 13/5m24.912s
Glenn Grinter 12/5m0.479s
Peter Zarebski 12/5m7.487s
Ash Ellis 12/5m11.846s
STADIUM TRUCK (5 min's)
Name Status Best Lap/Times
Tamara Healy 13/5m7.966s
Matteo Ciavarella 13/5m25.165s
Clint Ludowyk 12/5m7.344s
Peter Zarebski 11/5m2.188s
Daniel Rotstayn 11/5m12.939s

Results of All Rounds
2WD STOCK JUNIOR
Pos Name Qual Rnd 1 Rnd 2 Final Leg 1 Final Leg 2 Final Leg 3 Combined
1st Mitch Grinter (Q2) 9/5m18.583s 9/5m10.929s 10/5m26.302s(2)* 10/5m5.449s(1) 10/5m5.729s(1) 2
2nd Dylan Crowe (TQ) 10/5m37.573s 9/5m10.506s 10/5m21.876s(1) 10/5m5.865s(2) 10/5m6.767s(2)* 3
3rd Rex Madridejos (Q3) DNS 9/5m22.088s 10/5m33.122s(3)* 10/5m17.597s(3) 10/5m13.318s(3) 6
4th Jett Crowe (Q4) 8/5m28.193s 8/5m17.810s 9/5m14.736s(4) 9/5m10.873s(4) 8/5m11.853s(4)* 8
5th Jenson Blackmore (Q5) 7/5m15.826s 6/5m2.553s 9/5m30.537s(5) 8/5m21.503s(5) 8/5m25.041s(5)* 10
* Final dropped
2WD 21.5
Pos Name Qual Rnd 1 Rnd 2 Final Leg 1 Final Leg 2 Final Leg 3 Combined
1st Peter Crowe (TQ) 11/5m5.292s 11/5m9.426s 12/5m25.865s(3)* 12/5m12.680s(1) 12/5m10.992s(1) 2
2nd Matt Coad (Q2) 11/5m12.711s 11/5m17.057s 12/5m21.618s(1) 12/5m16.952s(2) 7/2m56.355s(5)* 3
3rd Justin O'Connell (Q6) 9/5m4.412s 9/5m6.749s 6/2m41.890s(6)* 11/5m14.689s(3) 12/5m27.952s(2) 5
4th Daniel Rotstayn (Q4) 10/5m21.315s 10/5m2.884s 11/5m22.828s(4) 11/5m28.670s(4)* 11/5m7.893s(3) 7
5th Clint Ludowyk (Q3) 10/5m5.738s 11/5m22.235s 12/5m21.631s(2) 1/0m7.141s(6) 0/0m0.000s(7)* 8
6th Sarah Simpson (Q7) 8/5m7.887s 8/5m13.515s 9/5m8.190s(5) 9/5m27.193s(5)* 10/5m36.207s(4) 9
7th Bob Tierney (Q5) 9/5m22.789s 10/5m22.161s 3/1m23.338s(7) 0/0m0.000s(7) 0/0m0.000s(7)* 14
* Final dropped
2WD STOCK
Pos Name Qual Rnd 1 Rnd 2 Final Leg 1 Final Leg 2 Final Leg 3 Combined
1st Jason Milbourne (TQ) 12/5m3.335s 12/5m4.599s 13/5m13.606s(1) 13/5m14.000s(2)* 13/5m7.981s(1) 2
2nd Glenn Grinter (Q4) 12/5m29.064s 12/5m27.072s 12/5m10.688s(3) 12/5m4.149s(4)* 12/5m5.671s(2) 5
3rd Paul Slifka (Q3) 0/0m0.000s 12/5m23.242s 12/5m12.332s(4) 12/5m12.061s(5)* 12/5m7.009s(3) 7
4th Simon Healy (Q10) DNS DNS DNS* 14/5m16.902s(1) 3/0m53.441s(7) 8
5th Peter Zarebski (Q8) 10/5m19.034s 10/5m16.559s 10/5m5.180s(8)* 12/5m24.971s(6) 12/5m29.942s(4) 10
6th Ash Ellis (Q6) 0/0m0.000s 11/5m9.392s 12/5m25.662s(5) 11/5m9.227s(8)* 10/5m6.455s(6) 11
7th Tully (Q5) 11/5m6.296s 11/5m16.246s 11/5m8.342s(7)* 12/5m26.508s(7) 11/5m3.605s(5) 12
8th Frank Fantini (Q2) 12/5m12.669s 12/5m10.864s 13/5m22.891s(2) 0/0m0.000s(11) 0/0m0.000s(11)* 13
9th Anthony Salvatore (Q11) DNS DNS DNS* 12/5m1.636s(3) 0/0m0.000s(11) 14
10th Luca Salvatore (Q7) 10/5m7.869s 10/5m9.042s 11/5m7.042s(6) 10/5m20.211s(9) 0/0m0.000s(11)* 15
11th Peter Brady (Q9) 0/0m0.000s 0/0m0.000s 0/0m0.000s(11) 0/0m0.000s(11) 0/0m0.000s(11)* 22
* Final dropped
4WD 13.5 STOCK
Pos Name Qual Rnd 1 Rnd 2 Final Leg 1 Final Leg 2 Final Leg 3 Combined
1st Simon Healy (Q9) DNS DNS DNS* 15/5m19.660s(1) 15/5m18.379s(1) 2
2nd Jason Milbourne (TQ) 13/5m13.201s 13/5m3.002s 14/5m14.535s(1) 11/4m2.700s(8)* 14/5m13.942s(2) 3
3rd Nathan Healy (Q3) 11/5m14.043s 12/5m6.377s 13/5m10.032s(2) 13/5m12.865s(2) 13/5m21.611s(4)* 4
4th Paul Slifka (Q2) 12/5m12.750s 13/5m22.802s 13/5m14.368s(3) 12/5m14.269s(6)* 13/5m13.718s(3) 6
5th Chris Wilke (Q4) 12/5m23.446s 9/4m0.946s 12/5m2.647s(6)* 13/5m17.712s(3) 12/5m0.174s(5) 8
6th Godwin Madridejos (Q5) 11/5m6.429s 12/5m8.716s 13/5m24.912s(4) 12/5m10.718s(5) 0/0m0.000s(10)* 9
7th Glenn Grinter (Q8) 11/5m8.889s 11/5m18.515s 12/5m0.479s(5) 12/5m5.105s(4) 12/5m2.354s(6)* 9
8th Ash Ellis (Q7) 0/0m0.000s 11/5m15.660s 12/5m11.846s(8)* 12/5m20.358s(7) 10/5m8.338s(7) 14
9th Peter Zarebski (Q6) 11/5m8.262s 0/0m0.000s 12/5m7.487s(7) 11/5m10.117s(9)* 3/1m2.858s(8) 15
10th Anthony Salvatore (Q10) DNS DNS DNS* 0/0m0.000s(10) 0/0m0.000s(10) 20
* Final dropped
STADIUM TRUCK
Pos Name Qual Rnd 1 Rnd 2 Final Leg 1 Final Leg 2 Final Leg 3 Combined
1st Tamara Healy (Q5) 9/5m22.516s 0/0m0.000s 13/5m11.219s(1) 13/5m7.966s(1) 10/5m2.522s(5)* 2
2nd Clint Ludowyk (Q2) 11/5m13.012s 11/5m0.155s 12/5m10.585s(2) 12/5m8.921s(3)* 12/5m7.344s(1) 3
3rd Matteo Ciavarella (TQ) 11/5m5.060s 12/5m15.647s 12/5m12.595s(3)* 13/5m25.165s(2) 12/5m18.037s(2) 4
4th Peter Zarebski (Q3) 10/5m0.209s 11/5m29.326s 11/5m12.273s(4)* 11/5m2.188s(4) 11/5m13.574s(3) 7
5th Daniel Rotstayn (Q4) 9/5m5.730s 10/5m7.314s 11/5m32.138s(5)* 11/5m12.939s(5) 11/5m15.795s(4) 9
* Final dropped